K pravidelným aktivitám pobočky patří:
ČLENSKÁ EXKURZE – společná návštěva ornitologicky zajímavé lokality nebo oblasti i mimo východní Čechy.
ČLENSKÁ SCHŮZE – koná se obvykle dvakrát ročně v Pardubicích. Členové a příznivci ptactva zde prezentují nejnovější výsledky ornitologických výzkumů a aktivit. Nemalý význam mají schůze i z hlediska získávání nových kontaktů a rozvoje spolupráce mezi jednotlivými členy.
Podrobné informace o místu a čase konání jednotlivých akcí naleznete na těchto webových stránkách v části „Aktuálně“.
VČP ČSO vydává:
SBORNÍK PANURUS – periodikum, pojmenované podle odborného rodového jména sýkořice vousaté, kterou má pobočka ve znaku. Členové pobočky, ale i další autoři zde publikují výsledky svých terénních výzkumů ptáků, většinou z území regionu východních Čech. Vychází jednou ročně v rozsahu cca 100-160 stran. Více o časopise se můžete dočíst zde.
INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ – vychází několikrát ročně podle aktuální potřeby. Informuje členy o aktuálním pobočkovém dění, o výzkumu a ochraně ptactva nebo o připravovaných či uskutečněných akcích.
Pobočka také spravuje knihovnu, podílí se na vydávání knih (např. Léto na ptačím ostrově či atlas rozšíření ptáků Ptáci Pardubic) nebo kalendářů, hájí zájmy ochrany ptactva při správních řízeních, podněcuje vyhlašování ornitologicky zajímavých lokalit za území zvláště chráněné a pod.
Jak se stát členem Východočeské pobočky ČSO při VČM v Pardubicích?
Členem VČP ČSO se může stát kdokoli bez rozdílu pohlaví a věku, národnosti a státní příslušnosti. Podmínkou je členství v ČSO. V případě vstupu do ČSO je možné uvést v žádosti zájem o členství také ve VČPČSO. V případě již platného členství v ČSO je možné o členství v pobočce požádat formou mailového kontaktu.
V případě členství v ČSO je členství ve VČPČSO zdarma.
Nerozhoduje úroveň znalostí, důležitý je zájem o pozorování ptactva a přírody jako celku nebo o výzkum a ochranu ptáků a jejich prostředí. Dále není rozhodující místo trvalého pobytu.